MACCHIETTA (Francesco). De divino officio commentarius historico-theologicus ubi ex sacris litteris, conciliorum decretis... nec non varii tum Occidentalis, cum Orientalis Ecclesiae monumentis... Venetiis, apud F. Pitteri, 1739.

Lot 114
Estimation :
70 - 100 EUR
Result : 77EUR
MACCHIETTA (Francesco). De divino officio commentarius historico-theologicus ubi ex sacris litteris, conciliorum decretis... nec non varii tum Occidentalis, cum Orientalis Ecclesiae monumentis... Venetiis, apud F. Pitteri, 1739. In-4, [3] f., XIV-290 p., [1] f., contemporary glazed fawn calf, spine with 5 nerves, gilt title, gilt arms on each panel, gilt fillet on the edges, red edges (upper bit split, lower bit split along one panel, stains on the boards, 3 corners dull, sporadic very moderate russeting). Provenance : Rohan (hermine and mace stamped on the spine).